Jak vybrat ten správný dřevěný výrobek? - Bambus

Jak vybrat ten správný dřevěný výrobek? - Bambus

Nevíte, jaké dřevo vybrat? Nechte se inspirovat charakteristikou a vlastnostmi druhů dřeva v naší nabídce. Budeme Vám pravidelně přinášet seriál a druzích dřeva.

Dřevěný kryty a jiné výrobky jsou velmi trendy záležitostí a jsou ukázkou dokonalého souladu mezi moderní technologiemi, dokonalým opracováním dřevěného materiálu, a přírodním dřevěným materiálem, ze kterého jsou naše výrobky velmi pečlivě frézovány a ručně dokončovány pro jejich dokonalou finální podobu. 

bambusový les

Na obrázku bambusový les.

Líbí se Vám dřevěné kryty na mobilní telefon, ale nevíte, jaké dřevo zvolit? Nebo si chcete pořídit další originální výrobek? Nechte se inspirovat následujícími charakteristikami druhů dřeva a jejich vlastností.

- Bambus - kryty a výrobky z bambusu jsou vyráběny speciálním lisováním bambusu. Bambusové dřevo se lisuje a formuje. Když dostane svou finální formu (podobu), musí se dokonale vysušit, aby si dřevo udrželo svůj tvar a utvrdilo svou tvrdost a tak zaručilo, že se stanou naše dřevěné výrobky pevnými a odolnými. Po vyschnutí je bambusové dřevo lakováno, aby si udrželo své vizuální charakteristiky. Těmito charakteristikami je především lesk bambusového dřeva, ale také strukutra, která je na dřevěných výrobcích z bambusu velmi patrná. Přírodní oleje, kterými je dřevo lakováno, dodávají dřevu ochrannou vrstvu a díky ní se stává výrobek odolnějším. Navíc tyto přírodní oleje zapříčiní, že výrobky jsou plně omyvatelné a jednoduše se tak dá náš dřevěný výrobek omýt a očistit. Asi tou nejdůležitější vlastností, která by Vás mohla přesvědčit ke zvolení bambusového dřeva, je lehkost tohoto materiálu. Bambusové výrobky patří mezi nejlehčí dřevěné produkty v naší nabídce. Další odlišnost je jeho velmi světlá barva a pravidelnější struktura oproti ostatním druhů dřev.

bambusový dům

Na obrázku bambusový dům, který se tradičně staví na Madagaskaru.

- Zajímavosti o bambusu - nejpřesněji je bambus dřevnatou travinou a to dává tomuto materiálu velmi specifické a zajímavé vlastnosti. Mezi ty nejzajímavější vlastnosti patří výška a rychlost vzrůst. Svého maxima dosahuje bambus v úctihodných 40 metrech s rychlostí růstu až 100 cm za pouhý jeden den. Když se řekne bambus, mnozí lidé si představí jednu stejnou rostlinu. Pravdou však je, že druhů bambusu je opravdu velké množství a v dnešní době se rozeznává až na 1 447 druhů bambusu. Další zajímavou vlastností je možnost využití tohoto materiálu. Bambusové výhonky se používají jako potrava. Vzrostlý bambus se pak využívá pro výstavbu obydlí, výroby papíru, šatstva či dokonce léčiv. Nesmíme zapomenout také ne výrobu našich stylových a trendy výrobků. 

bambusové oblečení

Typické bambusové oblečení pro obyvatele ostrovního státu v Oceánii, Vaunatu.